Черенько Сергій Макарович

Черенько Сергій Макарович
Записатися на прийом

загальний та ендокринний хірург, доктор медичних наук, професор, хірург вищої категорії

Стаж роботи: 37 років.

Освіта та спеціалізація

Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця (1984 р.), лікувальна справа, інтернатура з хірургії (1985 р.), заочна аспірантура з хірургії (1989 р.).

Ендокринний хірург з 2000 р. (керівник відділу ендокринної хірургії Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії МОЗ України; 2000-2018 рр.).

Основна спеціалізація: малоінвазивна хірургія щитоподібної залози та наднирників.

Досягнення

 • Хірург вищої категорії;
 • доктор мед. наук, професор хірургії;
 • FEBS/DES: перший і поки єдиний ендокринний хірург на пострадянському просторі, якийпройшов сертифікацію екзаменаційною комісією Європейського бюро хірургії (European Board of Surgery), підрозділом Ендокринної хірургії (Division of Endocrine Surgery) та відмічений сертифікатом відповідності вимогам Європейської Асоціації медичних спеціальностей (UEMS – European Union of Medical Specialties);
 • заслужений діяч науки татехніки України.

Членство в професійних спілках

 • Член Європейського Товариства Ендокринних Хірургів (ESES), Європейського Товариства Хірургів (ESS);
 • національний делегат України в Європейському Товаристві Ендокринних Хірургів (з 2006 року);
 • член міжнародної робочої групи з розробки Європейського протоколу лікування диференційованого раку щитоподібної залози (ETA-2006);
 • співавтор Міжнародного консенсусу з використання електрофізіологічного моніторингу гортанних нервів в тиреоїдній і паратиреоїдній хірургії (Laryngoscope, 2011).

Стажування

 • 2001 р. – стажування в Італії, в клініці ендокринної хірургії Римського Католицького університету Sacro Del Cuore;
 • 2003 р. і 2005 р. – стажування у Франції, в клініці ендокринної хірургії госпіталю La Timone Середземноморського університету, м. Марсель;
 • 2010 р. – стажування в Ізраїлі (Bersheva University Hospital);
 • 2011 р. – стажування у Великобританії (Royal College of Surgeons, London).

Участь у конференціях

Черенько Сергій Макарович не лише щорічно бере участь у міжнародних і республіканських конгресах з ендокринної хірургії, ендокринології, хірургії (як лектор і модератор секцій), але й запрошується для проведення міжнародних курсів з ендокринної хірургії (Бостон, Медична школа Гарвардського Університету, США, 2005; Рим, Римський католицький університет, 2006). Неодноразово виступав з лекціями як запрошений професор в іноземних університетах (University of Louisville, KY, USA; Harvard Medical School, Boston, MA, USA; Universita Cattolica del Sacro Cuore, Roma, Italy).

Коментарі, огляди, статті

 • Черенко Сергій Макарович підготував 8 кандидатів і докторів мед. наук, десятки українських та іноземних (Нідерланди, Грузія, Туреччина, Азербайджан) спеціалістів у рамках організованого ним курсу стажування і підвищення кваліфікації для лікарів за спеціальністю «ендокринна хірургія».
 • Автор більше 300 друкованих наукових робіт з усіх напрямів ендокринної хірургії (у тому числі – монографії «Первинний гіперпаратиреоз», співавтор підручника «Загальна хірургія», монографії «Діагностика та лікування високодиференційованого раку щитоподібної залози», посібника «Модулярний рак щитоподібної залози»), 20 патентів на винаходи. Проф. С.М. Черенько також є офіційним рецензентом відомого американського наукового журналу «Laryngoscope».

Вибір медицини та хірургії нерозривно пов’язаний з авторитетом батька – професора Черенько Макара Петровича, одного із засновників вітчизняної ендокринної хірургії.

Головною якістю лікаря називає доброту та розум. Вважає, що вони неподільні та однієї якості недостатньо.

Хобі: гольф, віндсерфінг, скрипка.

Музика: класичний рок, джаз, соул, класика.

Спорт: гірські лижі, велосипед, теніс.

Подорожі: зазвичай суміщаю з науковими конференціями.

Працює в клініці CitiDoctor завдяки шанобливому ставленню керівництва до співробітників, комфорту для лікарів і пацієнтів, високій технологічній оснащеності та наявності командного духу.

Сертифікати

Статті фахівця

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон