Міома матки

Одна з найбільш розповсюджених пухлин жіночої статевої системи – це міома матки, що походить з гладком’язових клітин шийки й тіла матки. Розповсюдженість патології становить 20-40% серед жінок репродуктивного віку. Має різноманітну локалізацію.

На сьогодні в хірургічному центрі CitiDoctor міому матки діагностують у 30-35% жінок репродуктивного віку, частіше в пізньому репродуктивному віці. Всього в 1/3 випадків захворювання протікає з наявністю симптомів, в решті ситуацій пацієнтка не знає та не підозрює про проблему. Наша задача – виявити проблему на ранньому етапі розвитку та в максимально короткі строки якісно й ефективно допомогти жінці.

Чому виникає пухлина?

Згідно з сучасними уявленнями, міома (також фіброміома, лейоміома) є доброякісною пухлиною. Чинники, що запускають ріст пухлини, точно не встановлено.

Ініціатор росту пухлини – найважливіший аспект – залишається до кінця не відомим. Існують різні теорії ініціювання туморогенезу. Одна з них підтверджує, що збільшення рівня естрогенів і прогестерону призводить до зростання мітотичної активності, яка може сприяти формуванню вузлів міоми, збільшуючи імовірність соматичних мутацій.

Не останню роль грають етнічний і сімейний характер розвитку міоми. У жінок, що не народжували, ризик розвитку міоми на порядок вищий. Це пов’язано з наявністю ановуляторних циклів. Ризик також вищий у жінок з ожирінням – виражена ароматизація андрогенів в естрон у жировій тканині. В Європі до 30 років 40% жінок страждають від міоми, у 50% вона розвивається протягом життя.

Важливо знати, що пухлина достатньо рідко перероджується в злоякісну.

Симптоматика

Міома матки викликає різноманітні симптоми, що погіршують якість життя. Маточні кровотечі, біль, стискання суміжних органів, порушення не тільки їх функції, але й фертильності, включаючи безпліддя та невиношування вагітності.

 

Початок лікування

Лікування залежить від багатьох чинників. Передусім від віку, від локалізації вузлів, від симптомів, від бажання жінки народжувати, від супутніх патологій. Відповідно, лікування може бути як оперативним, так і медикаментозним.

Частіше застосовують оперативне лікування, діючи за планом: немає матки – немає проблеми, що не завжди є обґрунтованим. Матка потрібна жінці в будь-якому віці – і це політика хірургії в гінекології клініки CitiDoctor.

Безумовно, операцією вибору є малоінвазивні техніки видалення міоми, серед яких – лапароскопія та гістероскопія. Завдяки малоінвазивним методикам в більшості випадків вдається зберегти матку та прибрати клінічні прояви, що погіршують якість життя.

Діагностика та профілактика

Планове УЗ-обстеження, особливо трансвагінальне, дозволяє діагностувати наявність вузлів будь-якої локалізації. Під час виявлення міоми не завжди виправданою є тактика агресивної хірургії. Медицина на сьогодні має в своєму розпорядженні достатній арсенал заходів, що дозволяють спостерігати та прогнозувати подальший перебіг захворювання.

Оперуватися ми пропонуємо тільки жінкам з певними клінічними проявами, наявністю великих вузлів, а також пацієнткам, у яких спостерігається швидке збільшення вузлів.

В хірургічному центрі CitiDoctor УЗ-діагностика на ранній стадії дозволяє лікарю правильно визначити тактику лікування. Можливість використання медикаментозного лікування, можливість використання малоінвазивного доступу – ось переваги, що дає правильно та своєчасно зроблена УЗД.

Післяопераційний період також проходить під пильним наглядом спеціаліста, який планує профілактику можливого утворення нових вузлів.

І пам’ятайте, що небезпека пухлини полягає не в її наявності, а в безсимптомних проявах на ранніх стадіях.

Якщо ви проводите планові огляди та спостерігаєтеся у лікаря – ризики виникнення цієї та інших патологій знижені до мінімуму. Бережіть себе!

Фахівці

Ціни на послуги

Вид послуги

Ціна, грн.

Оперативна гінекологія

Лапаротомія 17000
Лапароскопія 15000

Малоінвазивні втручання

Вишкрібання стінок порожнини матки 3000
Пункція заднього склепіння 700
Гістероскопія 4000
Видалення кісти бартолінової залози 7000
Розтин абсцесу бартолінової залози 3500
Біопсія шийки матки (без гістологічного дослідження матеріалу) 1100
Вишкрібання цервікального каналу 1500
Радіохвильова конізація шийки матки 4600
Вакуумескохлеація порожнини матки при вагітності 4000

Естетична гінекологія

Відновлення дівочої пліви (Гіменопластика) 20000
Малоінвазивна ниткова пластика (без вартості ниток) 15000
Введення філерів (без вартості препаратів) 8000
Лабіопластика 20000
Пластика шийки матки (при рубцовій деформації) 15000

Вагінальна хірургія

Видалення новоутворення піхви 18000
Кольпоперінеопластика 15000
Трансвагінальна екстирпація матки 20000

Амбулаторне лікування

Кольпоскопія з відеовізуалізацією 450
Постановка внутрішньоматкового контрацептиву (без вартості спіралі) 1090
Видалення внутрішньоматкового контрацептиву 870
Лікування ерозії шийки матки солковагіном 300
Медикаментозне переривання вагітності 3500
Аспіраційна біопсія ендометрія (без гістологічного дослідження матеріалу) 1100
Радіохвильова ексцизія шийки матки 3000
Радіохвильова деструкція кондилом 2000
Пакет гінекологічний "Базовий" (Первинна консультація, огляд лікаря-гінеколога, УЗД трансвагінальне, мазок на флору (в подарунок)) 1300
Пакет гінекологічний "Розширений" (Первинна консультація, огляд лікаря-гінеколога, УЗД трансвагінальне, відеокольпоскопія, мазок на флору (в подарунок)) 1600
Фолікулометрія 300
Ін'єкція в шийку матки з артифріном 320
Ін'єкція в шийку матки з лідокаїном 315

Консультативні послуги

Консультація гінеколога (первинний прийом) 1000
Консультація гінеколога (повторний прийом) 800
Консультація гінеколога кандидата медичних наук 1000

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон