Лапароскопічна пластика гриж

07 липня 2020

Грижа передньої черевної стінки – це захворювання, при якому відбувається виходження (випинання) органів черевної порожнини через природні або придбані дефекти передньої черевної стінки.

Види гриж, що оперують в хірургічному центрі «СІТІ ДОКТОР»:

Окремим видом гриж передньої черевної стінки є післяопераційні грижі, що виникають в результаті проведених раніше оперативних втручань, а також парастомальні грижі, які виникають у пацієнтів з накладеними коло- або ентеростомами.

Симптомами гриж передньої черевної стінки є:

 • скарги на випинання в окремому або декількох ділянках черевної стінки, що може вправлятися в черевну порожнину;
 • дискомфорт і неприємні відчуття в області випинання, особливо під час фізичного навантаження;
 • залежно від того, який орган виходить через грижові ворота, можуть спостерігатися скарги з боку роботи кишківника, дизуричні явища тощо.

Діагностика грижі передньої черевної стінки, як правило, не викликає складнощів, і діагноз може бути підтверджений вже на консультації у хірурга. У складних випадках, а також коли у пацієнта грижа великих розмірів, для встановлення точного діагнозу, крім УЗД, необхідні МРТ та/або КТ живота, що знаходяться в розпорядженні клініки.

Лапароскопічні та ендоскопічні технології лікування гриж в клініці CitiDoctor

Для лікування гриж передньої черевної стінки в хірургічному центрі повного циклу CitiDoctor ми використовуємо найсучасніші лапароскопічні та ендоскопічні методики, багато з яких виконуються тільки в нашій клініці.

Так, для пластики пахових, стегнових і гриж запирального отвору в арсеналі хірургів є повний спектр малотравматичних лапароскопічних та ендоскопічних методів пластики:

 • трансабдомінальна преперітонеальна пластика (Transabdominal Preperitoneum Plastic – ТAPP);
 • тотальна екстраперітонеальна преперітонеальна пластика (Totally Extraperitoneum Plastic – ТЕР);
 • тотальна екстраперітонеальна пластика розширеного вигляду (The Extended-View Totally Extraperitoneal Plastic – e-TEP). Цей вид пластики розроблено групою хірургів з США та Бразилії, в Україні він виконується лише в хірургічному центрі CitiDoctor.

Операція «e-TEP» відбувається з трьох невеликих розрізів, від 5 до 10 мм, і виконується в шарах передньої черевної стінки без входження в вільну черевну порожнину. У зв'язку з цим дана операція є більш безпечною для пацієнта. Часто при цьому виді ендоскопічної пластики не потрібно фіксації сітчастого протезу. Це зменшує больовий синдром в післяопераційному періоді, зменшує набір витратних матеріалів для операції та знижує її вартість.

Для виконання пластики пупкових гриж, гриж білої лінії живота, післяопераційних вентральних гриж і попереково-бокових гриж наші хірурги застосовують дві лапароскопічні методики: методику IPOM Plus і методику ектраперітонеальної пластики розширеного вигляду Rives-Stoppa.

Методика IPOM Plus (Intraperitoneal onlay mesh) виконується через черевну порожнину з 3-4 невеликих розрізів від 5 до 12 мм. При цьому виді пластики грижовий дефект закривається сітчастим імплантом з антиадгезивним (протиспайковим) покриттям, що може контактувати з органами черевної порожнини, не викликаючи спайок. Також для фіксації цієї сітки використовується спеціальний герніостеплер.

Операція Rives-Stoppa до 2014 року виконувалася тільки відкрито та вимагала великих розрізів і травми тканин. Група хірургів з США розробила ендоскопічний варіант цієї пластики, що носить назву ектраперітонеальної пластики розширеного вигляду Rives-Stoppa. На даний момент цей вид пластики гриж передньої черевної стінки виконується в Україні тільки хірургами клініки CitiDoctor.

Ендоскопічна операція Rives-Stoppa відбувається в шарах передньої черевної стінки, через 3-4 невеликих розрізи від 5 мм до 10 мм, і несе в собі елементи реконструкції передньої черевної стінки. Не потребує використання дорого сітчастого імпланту з протиспайковим покриттям, його фіксації, що значно здешевлює вартість витратних матеріалів для операції, зменшує больовий сидром в післяопераційному періоді та забезпечує відсутність утворення спайок в черевній порожнині.

Для кожного пацієнта індивідуально хірург-експерт вибере оптимальний метод оперативного втручання.

Переваги лапароскопічної пластики грижі в клініці CitiDoctor:

 • виконання найсучасніших, малотравматичних і безпечних методів пластики хірургами-експертами;
 • мінімальний больовий післяопераційний синдром;
 • активізація пацієнта в день операції;
 • прекрасний косметичний результат;
 • терміни госпіталізації 1-2 дня;
 • швидка реабілітація ташвидке повернення до звичного життя;
 • можливість проведення поєднаних операцій без нанесення додаткової травми (наприклад, лапароскопічна пластика грижі з одночасним видаленням жовчного міхура, резекцій кишківника та ін.).

 

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Автор матеріалу

загальний і лапароскопічний хірург, лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук, член-кореспондент Української академії наук

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон