Лапароскопічне видалення післяопераційних гриж

13 липня 2020

Післяопераційними вентральними грижами називають грижі передньої черевної стінки, що виникають в будь-якій частині післяопераційного рубця після раніше проведених втручань на органах черевної порожнини та черевної стінки.

Варто сказати, що з розвитком і впровадженням в сучасну хірургію лапароскопічних операцій кількість пацієнтів з післяопераційними вентральними грижами суттєво зменшилася. Післяопераційна вентральна грижа може виникнути як в короткі терміни після проведеної операції, так і через роки.

Діагностика післяопераційних вентральних гриж

Діагностика післяопераційних гриж передньої черевної стінки, як правило, не викликає складнощів, і діагноз може бути підтверджений вже під час огляду на консультації у хірурга. В складних для діагностики випадках, а також тоді, коли у пацієнта високий індекс маси тіла, в хірургічному центрі CitiDoctor, окрім традиційного ультразвукового дослідження на УЗД-апараті експертного класу, ми проводимо пацієнтам магнітно-резонансну томографію або комп'ютерну томографію живота.

Пластика післяопераційної грижі в клініці CitiDoctor

У хірургічному центрі повного циклу «СІТІ ДОКТОР» для пластики післяопераційних вентральних гриж наші хірурги віддають перевагу малоінвазивним методикам пластики: лапароскопічним та ендоскопічним.

При цих видах пластики гриж білої лінії живота, навіть при грижах великих розмірів, хірурги нашої клініки виконують операції з трьох-чотирьох невеликих проколів або розрізів від 5 мм до 10 мм довжиною. І завдяки сучасним методикам лапароскопії з таких мініатюрних доступів успішно вдається протезувати грижовий дефект великим сітчастим імплантом (протезом).

Хірурги клініки CitiDoctor виконують такі лапароскопічні та ендоскопічні види пластики післяопераційних гриж живота:

  • операція IPOM PLUS (Intraperitoneal Onlay Mesh), при якій ушивається грижовий дефект, а спеціальний імплант (сітка) з протиспайковим покриттям встановлюється у вільну черевну порожнину і там фіксується;
  • TARM – операція (Transabdominal Retrorectus Mesh Hernioplasty), при якій сітка встановлюється лапароскопічно, відразу за прямими м'язами живота, а не в черевній порожнині, що більш фізіологічно;
  • операція e-TEP Rives-Stoppa (extended view Total Extra Peritoneal Rives-Stoppa) – операція, різновид методики TARM. Виконується ендоскопічно з мінімальним входженням в черевну порожнину, сітка також розміщується за прямими м'язами живота, а не в черевній порожнині;
  • операція Sugarbaker – це різновид лапароскопічної операції IPOM PLUS, що виконується у пацієнтів з парастомальними післяопераційними грижами.

Операція TARM та операція e-TEP Rives-Stoppa – це ті втручання, при яких хірург проводить реконструкцію передньої черевної стінки, відновлюючи функцію м'язів. Ці види лапароскопічної пластики гриж білої лінії живота виконуються тільки в клініці «СІТІ ДОКТОР». Вибір оптимального методу малоінвазивної пластики підбирається хірургом-експертом індивідуально для кожного пацієнта.

 

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Автор матеріалу

загальний і лапароскопічний хірург, лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук, член-кореспондент Української академії наук

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон