Лапароскопічне видалення пупкових гриж

09 липня 2020

Пупкові грижі виникають в області природного слабкого місця передньої черевної стінки – в області пупка. У цьому місці передня черевна стінка представлена тільки очеревиною, пупковою фасцією та шкірою.

Пупкові грижі займають друге місце після пахових гриж. Однаково часто зустрічаються як у жінок, так і у чоловіків, бувають вродженими та набутими.

Найбільш частими симптомами пахових і стегнових гриж є:

 • скарги на випинання в області пупка, щоможе вправлятися в черевну порожнину;
 • дискомфорт і неприємні відчуття в області випинання, особливо при фізичному навантаженні.

Слід сказати, що пупкові грижі часто зустрічаються у пацієнтів із супутнім діастазом прямих м'язів живота.

Діагностика пупкових гриж

Діагностика пупкових гриж не викликає складнощів, і діагноз можна встановити при огляді на консультації у хірурга.

Пластика пупкової грижі в клініці CitiDoctor

У хірургічному центрі повного циклу CitiDoctor в лікуванні пупкових гриж ми застосовуємо малоінвазивні лапароскопічні та ендоскопічні методики пластики. При грижах малого розміру до 1-2 см хірурги нашої клініки виконують пластику пупкової грижі з мінідоступу безпосередньо в області пупка з подальшою установкою спеціального сітчастого імпланту (виробництва США) з так званою системою «V-patch». Такий імплант легко позиціюється, сам розправляється та перекриває грижовий дефект. Операція завершується косметичним зшиванням пупка, після якого практично не залишається ніякого сліду. Така методика не вимагає носіння бандажу та має прекрасний результат.

При грижах великих розмірів хірурги нашої клініки виконують операції з трьох-чотирьох невеликих проколів або розрізів від 5 мм до 10 мм довжиною.

Сучасні лапароскопічні методики навіть з таких мініатюрних доступів дозволяють успішно протезувати грижовий дефект великим сітчастим імплантом (протезом).

Хірурги клініки «СІТІ ДОКТОР» виконують такі лапароскопічні та ендоскопічні види пластики пупкових гриж:

 • операція IPOM PLUS (Intraperitoneal Onlay Mesh), при якій ушивається грижовий дефект, а спеціальний імплант (сітка) з протиспайковим покриттям встановлюється у вільну черевну порожнину і там фіксується;
 • TARM-операція (Transabdominal Retrorectus Mesh Hernioplasty), при якій сітка встановлюється лапароскопічно, відразу за прямими м'язами живота, а не в черевній порожнині, що більш фізіологічно;
 • операція e-TEP Rives-Stoppa (extended view Total Extra Peritoneal Rives-Stoppa) – операція, різновид методики TARM. Виконується ендоскопічно з мінімальним входженням в черевну порожнину, сітка також розміщується за прямими м'язами живота, а не в черевній порожнині;
 • операція TARM і операція e-TEP Rives-Stoppa – це ті втручання, при яких хірург проводить реконструкцію передньої черевної стінки, відновлюючи функцію м'язів. Ці види лапароскопічної пластики пупкових гриж виконуються тільки в клініці CitiDoctor.

Пацієнтам із діастазом прямих м'язів живота і невеликим грижовим дефектом в області пупка в клініці «СІТІ ДОКТОР» операції виконуються методом SCOLA.

Операція SCOLA (sub-cutaneous onlay laparoscopic approach) була розроблена для лікування пацієнтів із діастазом прямих м'язів живота, невеликими грижами білої лінії живота та пупковими грижами, у яких немає надлишку підшкірно-жирової клітковини у вигляді фартуха, і які не вимагають абдомінопластики. При цій методиці операція виконується з трьох проколів від 5 мм до 10 мм в зоні носіння нижньої білизни, без входження в черевну порожнину. Хірург ендоскопічно проводить виділення діастазу (за потреби і грижі) між м'язами та підшкірною клітковиною. Після цього ендоскопічно проводить пластику діастазу (зашивання). Залежно від розмірів діастазу, наявності або відсутності грижового дефекту, хірург на цьому або закінчує операцію, або додатково встановлює спеціальну сітку, що розташовується не в черевній порожнині.

Хірурги нашої клініки підбирають оптимальне оперативне втручання індивідуально для кожного пацієнта.

Переваги виконання пластики пупкових гриж у хірургічному центрі повного циклу «СІТІ ДОКТОР»:

 • виконання найсучасніших малотравматичних лапароскопічних таендоскопічних операцій;
 • прекрасний косметичний ефект;
 • операції з елементами реконструкції передньої черевної стінки;
 • мінімальний больовий синдром;
 • активізація пацієнта в день операції;
 • терміни госпіталізації в клініці 1-2 дня;
 • швидке відновлення таповернення до звичного життя.

 

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Автор матеріалу

загальний і лапароскопічний хірург, лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук, член-кореспондент Української академії наук

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон