Сучасна лапароскопічна ендокринна хірургія

28 березня 2019

Операції на ендокринних органах – одні з найбільш делікатних втручань в хірургії. Тут необхідно глибоко розуміти анатомію органа, використовувати акуратні інструменти, що не травмують, і грамотно застосовувати електрохірургічне обладнання. Чітка взаємодія анестезіологічної та хірургічної бригад під час операцій на щитоподібній залозі та наднирниках є надзвичайно важливою.

Сьогодні ендокринна хірургія вийшла на новий рівень.

В хірургічному центрі CitiDoctor створено всі умови для сучасної, ефективної та безпечної ендокринної хірургії. Практично всі втручання виконуються під загальною анестезією. При цьому здійснюється безперервний детальний моніторинг усіх показників життєдіяльності.

В клініці «СІТІ ДОКТОР» сучасне обладнання та моніторинг стану пацієнта дозволяє підбирати індивідуальні параметри для введення наркозу, пацієнт абсолютно не відчуває болю, а пробудження відбувається швидко (одразу після завершення операції) та комфортно.

Клініка має в своєму розпорядженні усі методи інструментального та клінічного обстеження, це дозволяє в процесі консультації визначитися із тактикою лікування та, за потреби, хірургії. Підготовка до операції включає огляд анестезіолога та припинення вживання їжі за 12 годин до операції. Жодних додаткових обмежень або неприємної підготовки. Після операції в той же день пацієнт може вживати їжу як зазвичай, вставати з ліжка та активно рухатися. Виписка відбувається на 2-й день після операції. Незабаром можна повертатися до роботи та звичного способу життя.

Враховуючи доволі велику розповсюдженість патологій щитоподібної залози (токсичні зоби, папілярний рак), найчастіше ми оперуємо саме цей орган. Рідше маємо справу з новоутвореннями наднирників, з якими також успішно справляємось завдяки малоінвазивній методиці хірургії – лапароскопії.

Але однією з найбільш складних проблем, з якими доводиться стикатися, є первинний гіперпаратиреоз – підвищення функції паращитоподібних залоз (що знаходяться в безпосередній близькості до щитоподібної залози). При цьому в організмі порушується метаболізм кальцію, його вміст в крові та сечі зростає. У людини розвивається артеріальна гіпертензія (підвищений тиск), що складно лікувати звичайними препаратами, починає утворюватися каміння в жовчному міхурі та нирках, кістки стають крихкими (остеопороз), звужуються сонні артерії тощо. Діагноз не завжди правильно встановлюється одразу, іноді перелічені стани лікарі сприймають і лікують як окремі проблеми. Це не приносить повноцінного одужання, ситуація розтягується на роки.

В нашій клініці ми маємо достатній досвід діагностики та лікування цієї складної патології. Ми проводимо у власній лабораторії прицільне обстеження рівня кальцію в крові, а у випадку підтвердження діагнозу здійснюємо хірургічне лікування.

Операція проводиться хірургом з унікальним досвідом роботи – професором Сергієм Макаровичем Черенько. Використання малоінвазивних технологій призводить до швидкого одужання. Ми без зайвої сором’язливості можемо похвалитися найбільшою кількістю пацієнтів, успішно пролікованих з приводу первинного гіперпаратиреозу, в Києві та області.

Автор матеріалу

завідувачка хірургічного відділення, загальний та ендокринний хірург, флеболог

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Прізвище та ім'я пацієнта

Ваш контактний телефон