Кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П.Л. Шупика

Кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П.Л. Шупика

На базі медичного центру CitiDoctor функціонує кафедра дитячої оториноларингології. Спочатку кафедру було створено в січні 1969 року, чим завершилося повне виділення дитячої оториноларингології в клінічну дисципліну. Клінічною базою кафедри стало ЛОР-відділення дитячої міської спеціалізованої лікарні № 14 на 60 ліжок. Організатором і першим керівником кафедри (1969-1975 рр.) була професор О.А. Євдощенко.

У травні 1975 року кафедру було реорганізовано в доцентський курс, що очолив доцент А.А. Лайко. У 1990 році кафедра знову отримала самостійний статус, і нею завідував професор А.А. Лайко до 2001 року. З 2002 року кафедру очолює професор А.Л. Косаківський. У 2005 році кафедру було перейменовано в кафедру дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії.

Зараз кафедра оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П.Л. Шупика є науковим, методичним і лікувальним центром дитячої оториноларингології в Україні.

Клінічні бази кафедри: Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» (головна клінічна база з моменту створення кафедри, з 1969 року), Київська міська дитяча клінічна лікарня №1 (з 1989 р.), ЦПМСД Оболонського району, УМК МЕДІАЛ клініка сімейної медицини (з 2016 р.), КЗЛОР «ЛОДКЛ "ОХМАТДИТ"» (з 2018 р.), МЦ «СІТІ ДОКТОР» (з 2020 р.).

Навчально-методична робота

На кафедрі проводяться цикли спеціалізації з дитячої отоларингології (2 міс. і 5 міс.) і сурдології (2 міс.), тематичного удосконалення: «Фоніатрія» (0,5 міс.), «Невідкладна допомога в дитячій отоларингології» (0,5 міс.), «Пограничні стани в педіатрії та дитячій отоларингології» (тривалість циклу 0,5 міс.), «Нові технології в дитячій отоларингології» (1-2 тижні), «Основи гомеопатії» (1-2 тижні), ТУ з сурдології (1 міс.) та інші, стажування з дитячої отоларингології (1 міс.) і сурдології (1 міс.), навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі (іноземці), аспірантурі. Кафедра здійснює післядипломну підготовку на циклах ТУ: дитячих отоларингологів, отоларингологів, сурдологів, фоніатрів, педіатрів, дитячих анестезіологів, сімейних лікарів і лікарів швидкої допомоги. На кафедрі проводиться післядипломне навчання українських та іноземних лікарів.

Методичне забезпечення навчального процесу включає відповідні програми та навчальні плани інтернатури з дитячої оториноларингології, спеціалізації з дитячої отоларингології та сурдології, стажування з дитячої отоларингології, тематичного удосконалення з дитячої отоларингології, сурдології, фоніатрії та гомеопатії.

На кафедрі розроблені еталони практичних навичок, алгоритми, ситуаційні задачі, тестові питання з дитячої оториноларингології та сурдології, підготовлені лекції з мультимедійним супроводом і відеофільми, видано 5 підручників, 86 навчально-методичних посібників і довідників, щорічно публікуються статті навчально-методичного характеру.

Кафедра є єдиною в Україні та опорною за двома спеціальностями: з дитячої отоларингології і сурдології. На кафедрі навчалися та навчаються клінічні ординатори та аспіранти з Грузії, Азербайджану, Узбекистану, Ізраїлю, Тунісу, Білорусі, Молдови, Монголії, РФ.

На кафедрі працюють висококваліфіковані отоларингологи з великим практичним досвідом. Кафедра активно співпрацює з провідними європейськими отоларингологічними центрами, що дозволяє співробітникам постійно обмінюватися досвідом, розвиватися, підвищувати рівень кваліфікації та вивчати новітні методики в світовій отоларингології.

Наукова діяльність

Основна наукова тематика кафедри – розробка й удосконалення методів діагностики та лікування захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха у дітей.

Співробітниками кафедри опубліковано понад 1000 наукових робіт, в тому числі понад 40 монографій, 5 підручників, у т.ч. Національний, і більше 50 посібників. На кафедрі захищено 4 докторських (А.А. Лайко, Т.С. Мостова, А.Л. Косаковський, Ю.В. Гавриленко), 11 кандидатських дисертацій (Л.П. Чиркова, Н.А. Мельник, В.В . Синяченко, Ю.А. Молочек, А.Ю. Бредун, В.В. Олійник, Я.В. Шкорботун, І.А. Косаківська, Черкесов Білал (Азербайджан), Ю.В. Гавриленко, Шемла Мохамед (Туніс)), розроблено понад 80 винаходів та 230 раціоналізаторських пропозицій, отримано 9 свідоцтв про реєстрацію авторського твору. Запропоновані співробітниками кафедри оригінальні методи діагностики, консервативного та хірургічного лікування захворювань ЛОР-органів, нові інструменти широко застосовуються дитячими оториноларингологами в практичній діяльності як в Україні, так і за кордоном.

Співробітники кафедри брали участь у міжнародних конгресах і конференціях в Італії, Польщі, Перу, США, Кореї, Англії, Німеччині, Чехії, Білорусі, Франції, Греції, Туреччині, Молдові, Болгарії, Іспанії, Росії та ін., а також в міжнародних конференціях в Україні.

Лікувальна робота

Кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П.Л. Шупика є лікувальним центром дитячої оториноларингології в Україні. На кафедрі проводяться всі оперативні втручання на ЛОР-органах у дітей під загальним знеболенням. Крім того, вона є єдиним в Україні центром лікування хронічних рубцевих стенозів гортані та шийного відділу трахеї у дітей. На кафедрі широко використовуються електрозварювальні технології. У клініці проводяться клінічні дослідження. Співробітники кафедри є авторами клінічних настанов. Фахівці кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П.Л. Шупика чергують на викликах Української станції екстреної медичної допомоги.

Адреса кафедри: Україна, м Київ, вул. Чорновола 28/1, вул. Богатирська 30.

Контактні телефони: +380 (44) 236-94-48.

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон