Операція на стику спеціальностей: гінекологія та проктологія

Операція на стику спеціальностей: гінекологія та проктологія

До нас звернулася пацієнтка (71 рік) із задавненою проблемою – повне випадіння матки з опущенням стінок піхви, випадінням прямої кишки, в грижовому мішку кишківник. Багато років страх перед операцією змушував жінку страждати від нетримання сечі та калу.

Перший етап операції було виконано бригадою гінекологів. Піхвова екстирпація матки, зміцнення сечостатевої діафрагми, промежини з одночасною екстирпацією піхви за Фейт-Окінчицем дозволять в подальшому забезпечити цій жінці якісне життя.

Фіксація сечового міхура, максимальне зменшення стінок піхви слугуватимуть надійним захистом від можливого рецидиву.

При випадінні прямої кишки існує достатньо складний вибір способу пластики прямої кишки та тазової діафрагми. Це зумовлено вихідним функціональним станом сфінктеро-леваторного комплексу пацієнтки, а також переважанням в клінічній картині або неспроможності утримувати газ, рідкий або твердий кал (інконтиненції), або схильності до закрепів (констипації).

Це означає, що з великої кількості відомих на сьогодні способів фіксації прямої кишки, що випадає (ретропексії), хірурги медичного центру CitiDoctor мають обрати той, який усуне провідний клінічний синдром порушення дефекації у нашої пацієнтки.

В нашому випадку, враховуючи, що основним в клінічний картині був синдром інконтиненції, спосіб реконструкції прямої кишки було обрано таким чином, щоб змоделювати «зворотний» процес – констипацію. Дану задачу було вирішено шляхом виконання дорзальної ректопексії після попередньої мобілізації всієї прямої кишки від ректосигмоїдного переходу до хірургічного анального каналу в межах мезоректальної площини, а також виконанням мезосигмоплікації з метою створення умов сповільнення пасажу сигмоподібною кишкою.

Цю складну операцію було виконано злагодженою бригадою хірургів різних спеціальностей – акушером-гінекологом вищої категорії, кандидатом медичних наук Тян Ольгою Володимирівною, акушером-гінекологом Митринюк Наталією Федорівною та завідувачкою хірургічним відділенням медичного центру CitiDoctor, лікарем-хірургом Глаголевою Анастасією Юрієвною разом з проктологом, кандидатом медичних наук Махмудовим Дмитром Ельдаровичем.

Пацієнтка проходить період післяопераційної реабілітації. Бережіть себе! Наші хірурги готові до виконання найскладніших операцій, щоб ви почувалися комфортно в будь-якому віці.

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон