Поговоримо про холестерин?

Поговоримо про холестерин?

Холестерин – органічна жироподібна речовина, не розчиняється у воді та в крові теж. В організм холестерин потрапляє з їжі – 20% і утворюється в печінці – 60-80% при метаболізмі глюкози!

Що буде, якщо холестерин нижче за норму?

Низький холестерин – досить поганий показник, тим більше на статини, адже він є попередником для всіх стероїдних і статевих гормонів. Знижений холестерин небезпечний як для жінок, так і для чоловіків.

Приклад: на прийом прийшов чоловік, вага 141 кг, перед плановою операцією. Я побачила в картці запис уролога: скарги на зниження еректильної функції. Попросила здати ліпідограму (див. фото): загальний холестерин 3,26, ЛПВЩ – 0,46 (до них ми дійдемо), КА – 6,8!

При розпитуванні я дізналася, що чоловік дуже хоче схуднути й тому виключив з раціону всі жири, оскільки вважав, що жирні продукти призводять до ожиріння. Тепер необхідно повертати жири в раціон і худнути далі, але без шкоди організму.

Для жінок у менопаузі низький холестерин також є небезпечним.

Також низький холестерин корелює з канцерогенними захворюваннями. Чому? Він є відмінним антиоксидантом і відіграє важливу роль для імунної системи.

Я, як кардіолог, звертаю вашу увагу на загальний холестерин, але тільки не як маркер серцево-судинних захворювань, а як показник роботи печінки, гормонального фону, засвоєння вітаміну Д, формування жовчі, різних захворювань.

Хірургічний центр CitiDoctor працює на стику декількох спеціальностей, і кардіологія важлива при спостереженні різних пацієнтів, які не пов’язані прямо з серцево-судинними захворюваннями. Такий підхід допомагає зберегти ваше здоров’я та передбачити безліч різних діагнозів!

Для визначення ризику інфаркту та інсульту нам потрібна ліпідограмма, вона вже вкаже, де є поломка.

Про фракції – в наступній статті.

Автор матеріалу

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон