Ендоскопія шлунку: все, про що ми боялися запитати раніше

29 серпня 2019

В 90% випадків захворювання шлунково-кишкового тракту відносяться до раптових і неочікуваних діагнозів. Чи це печія, гіркота в роті чи болі в шлунку – симптоми настають різко, приносять дискомфорт і вимагать термінової діагностики, а також виявлення джерела проблеми. Однак, саме ці симптоми прийнято вважати незначними, і часто ми не звертаємо уваги на такі прояви організму, вважаючи, що вони пройдуть самі.

В цьому і полягає помилка. Кожен небажаний симптом ШКТ вже є сигналом про порушення та збій в його роботі. Варто звернутися до спеціаліста й пройти консультацію, адже з часом симптоми повертаються, але вже з погіршенням стану проблеми, що потребує більш тривалого лікування.

Ендоскопія  це дослідження шлунку зсередини. Діагностика проводиться за допомогою гнучких трубок, котрі, повторюючи структуру шлунково-кишкового тракту, проходять крізь організм з маленькими датчиками та спеціальною камерою. Спеціаліст бачить все необхідне на екрані, фіксує результат і ставить відповідний діагноз.

Таке обстеження допомагає виявити патологію навіть на ранній стадії та позбавитися джерела небажаних наслідків до його розвитку. Хвороба в задавненій стадії може бути катастрофічно небезпечною та непередбачуваною. Діагностика проводиться максимально швидко та може виявити наступні захворювання:

  • гастрит, виразка;
  • портальна гіпертензія;
  • передракові утворення;
  • анемія;
  • поліпи, рак стравоходу, шлунку;
  • целіакія (непереносимість глютену).
  1. Ендоскопія це боляче?

Існує думка, що ендоскопія – дуже болісна процедура з ризиками та ускладненнями. Можливо, такі асоціації походять з далеких кабінетів діагностики 50-60-річної давнини. Однак, в сучасних приватних клініках ендоскопія є абсолютно безпечним методом діагностики, проходить безболісно та не залишає ускладнень у жодному віці. Процедура, можливо, є не дуже приємною через незвичний контакт нашого організму з обладнанням, але за умови правильної професійної поведінки лікаря діагностика пройде легко та комфортно.

Під час забору біоматеріалу пацієнт також ніякого болю не відчуває. На місці забору утворюється мікроскопічне садно, що заживає самостійно й доволі швидко. Час дослідження збільшується в середньому на пів хвилини.

  1. Яка імовірність пошкодження внутрішніх органів під час ендоскопії?

Як пацієнти, ми повинні усвідомлювати, що якість проведення діагностики шлунково-кишкового тракту залежить від комплексу чинників. Це і стан здоров’я пацієнта, і кваліфікація лікаря, якість обладнання, а також анестезіологічний та санітарний супровід маніпуляції. В клініці CitiDoctor усі ці показники відповідають міжнародним стандартам і мають найвищу якість. Під час діагностики лікар також має можливість зупинити кровотечу, вилучити сторонні тіла, взяти шматочок тканини на обстеження або видалити невелике утворення. Все це можливо лише при внутрішньому контакті обладнання з нашим організмом, але такий метод принесе набагато більше користі, ніж інші види діагностики.

Сам апарат – гнучка трубка, з якою легко працювати та задавати напрями. В ній немає частин, що виступають, трубку спеціально спроектовано для проведення внутрішніх досліджень, і вона ніяк не може травмувати органи.

  1. Чи потрібно використовувати анестезію під час ендоскопії?

Анестезія використовується не для того, щоб не відчувати біль. Застосування спазмолітиків і засобів місцевої анестезії використовується для ліквідації страхів фізіологічного характеру, що можуть викликати нудоту. Для того, щоб мінімізувати неприємні відчуття перед обстеженням, в горло пацієнта впорскується місцевий анестетик, аби приглушити чутливість в цій зоні та не задіти нервові закінчення.

Задихнутися при цьому неможливо! Ендоскоп «іде» не в дихальні шляхи, а досліджує лише частину, пов’язану із шлунково-кишковим трактом.

  1. Чи можна занести інфекцію під час ендоскопії?

Імовірність занести інфекцію під час манікюру на 50% вище, ніж під час проведення ендоскопії. Для усунення страхів і підозр варто дізнатися про норми стерильності в клініці, що ви обрали для діагностики ШКТ. Зазвичай, ця інформація у вільному доступі розміщується на сайті. В медичному центрі CitiDoctor це відбувається в автоматичному режимі: новий пакет інструментів для кожного пацієнта, а також спеціальна обробка зовнішньої та внутрішньої частини трубок!

Переваги ендоскопії в медичному центрі CitiDoctor

  • Це найшвидший і найточніший спосіб діагностики ШКТ, якому немає альтернативи!
  • Процедура займає всього 5 хвилин!
  • Новий набір насадок для кожного пацієнта!
  1. А що на рахунок колоноскопії?

Колоноскопія  це огляд нижнього відділу ШКТ. Процедура відрізняється тим, що інструментарій потрапляє до організму не через рот, як у випадку ендоскопії, а через пряму кишку. Гнучка трубка проходить всі ділянки товстого кишківника та досягає місця з’єднання з тонкою кишкою. Ендоскопічне обстеження товстої кишки рекомендовано у випадках:

  • частих болів у животі;
  • порушень дефекації;
  • тривалого закрепу, діареї;
  • виявлення крові в калі;
  • втрати ваги без причини.

Варто врахувати чинник спадковості, якщо у когось з родичів виявляли поліпи або рак у відділах ШКТ – обстеження є обов’язковим. Лікарі рекомендують проходити огляд за допомогою колоноскопу регулярно усім особам після 50 років та профілактично, починаючи з 18 років.

Ендоскопія товстої кишки – це найкраща процедура для виявлення таких захворювань:

  • хвороба Крона;
  • неспецифічний виразковий коліт;
  • дивертикуліт;
  • поліпи в кишківнику;
  • рак товстої кишки.

Під час колоноскопії болю не буде, однак неприємних відчуттів, що будуть новими для організму, уникнути не вдасться. Тим не менш, відчуття дуже індивідуальні та залежать від чутливості внутрішніх стінок, що колоноскоп проходитиме на поворотах та вигинах кишківника. Численні відгуки пацієнтів стосовно колоноскопії, навпаки, є позитивними. Багато хто просто не відчуває особливого дискомфорту під час цієї процедури.

Алгоритм проведення колоноскопії:

1) ви записуєтесь на діагностику до обраного лікаря в медичний центр. Перевіряєте на сайті оснащення кабінету та дотримання міжнародних стандартів проведення процедури;

2) куратор телефоном повідомляє вам дієту, якої варто дотримуватися всього пару днів перед проведенням процедури. Сама колоноскопія проводиться в першій половині дня та натщесерце. Спеціальна підготовка важлива, оскільки вона забезпечує ефективність ендоскопії. Під час процесу діагностики залишки їжі або відходи травлення не повинні заважати обстеженню слизової оболонки органів;

3) в день колоноскопії вас проведуть в кабінет діагностики. Для зручності пацієнта вкладають на бік або в положення «на спині». За бажанням пацієнта та рекомендаціями спеціаліста процедура проводиться під загальним медикаментозним сном або місцевою анестезією;

4) гнучка трубка колоноскопу вводиться в задній прохід. Стінки кишківника розправляються через те, що відбувається наповнення їх повітрям. Лікар дуже акуратно та повільно просуває колоноскоп і ретельно оглядає слизову. Вся процедура триває близько 40 хвилин;

5) у випадку виявлення підозрілих ділянок лікар виконує забір біоматеріалу. Якщо всередині є кровотеча, для її зупинки вводяться ліки або робиться припалювання пошкоджених судин. Ці маніпуляції не викликають болісних відчуттів.

В медичному центрі CitiDoctor нашою командою створено всі умови для того, щоб ендоскопія шлунку та кишківника проходила максимально комфортно і природно для кожного. Для цього, крім професіоналізму та досвіду нашого персоналу, ми побудували високий сервіс і достойне ставлення до пацієнта. Наші лицарі хірургії захищають ваші інтереси, цінують ваше звернення та завжди готові стояти на сторожі вашого здоров’я!

Записатися до нас на прийом можна за телефоном +38 (044) 333-48-85, через форму зворотного зв’язку або використовуючи мобільний застосунок CitiDoctor через App Store або Google Play!

Актуально для всіх

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон