Лапароскопічне видалення пахових і стегнових гриж

11 липня 2020

Паховими грижами називають грижі, що виникають в паховому каналі передньої черевної стінки. У чоловіків в паховому каналі проходить насіннєвий канатик, а у жінок – кругла зв'язка матки. Пахові грижі є найбільш поширеним видом первинних гриж передньої черевної стінки.

Стегновими грижами називаються грижі передньої черевної стінки, що виникають в межах так званого стегнового каналу. Стегнового каналу в нормі не існує, він виникає тільки при виході стегнової грижі. Стегнові грижі не є поширеним видом гриж і спостерігаються частіше у жінок.

Найбільш поширеними (!) симптомами пахових і стегнових гриж є:

  • скарги на випинання в паховій області, щоможе вправлятися в черевну порожнину;
  • дискомфорт і неприємні відчуття в області випинання, особливо під час фізичного навантаження;
  • в залежності від того, який орган виходить через грижові ворота, можуть спостерігатися скарги з боку роботи кишківника, дизуричні явища тощо;
  • у чоловіків можливе порушення функції яєчка, потенції тощо.

Діагностика пахових і стегнових гриж

Діагностика пахових і стегнових гриж, як правило, не викликає складнощів, і діагноз може бути підтверджений вже під час огляду у хірурга. В складних випадках, а також коли у пацієнта високий індекс маси тіла, для встановлення точного діагнозу, крім УЗД, необхідні МРТ та/або КТ живота, що доступні в клініці.

Пластика пахової та стегнової грижі в клініці «СІТІ ДОКТОР»

Для пластики пахових та стегнових гриж, а також гриж запирального отвору, в арсеналі хірургів клініки CitiDoctor є повний спектр найбільш сучасних і малотравматичних лапароскопічних та ендоскопічних методів пластики. Операції виконуються з 3-х невеликих проколів довжиною від 5 мм до 10 мм, з використанням новітнього ендоскопічного обладнання.

Сучасні методики пластики пахової та стегнової грижі:

  • трансабдомінальна преперітонеальна пластика (Transabdominal Preperitoneum Plastic – ТAPP);
  • тотальна екстраперітоненальна преперітонеальна пластика (Totally Extraperitoneum Plastic – ТЕР);
  • тотальна екстраперітонеальна пластика розширеного вигляду (The Extended-View Totally Extraperitoneal Plastic – e-TEP).

Найбільш сучасними методиками є екстраперітонеальні методи лапароскопічної пластики ТЕР та е-ТЕР, під час яких пластика виконується в шарах черевної стінки, не входячи в вільну черевну порожнину. Крім того, при цьому виді ендоскопічної пластики фіксація сітчастого протезу часто не потрібна, що також значно зменшує больовий синдром в післяопераційному періоді та зменшує вартість витратних матеріалів для операції, а значить, і вартість самої операції.

Також при виконанні лапароскопічної або ендоскопічної пластики гриж одним сітчастим протезом перекриваються місця виходу як пахових, так і стегнових гриж, і гриж запирального отвору таза, що неможливо при виконанні «відкритої» традиційної операції.

Вибір методу малоінвазивної пластики підбирається індивідуально для кожного пацієнта хірургом-експертом.

Переваги лапароскопічної пластики грижі в клініці CitiDoctor:

  • використання сучасних, малотравматичних і безпечних методів пластики хірургами-експертами в області лікування гриж;
  • мінімальний больовий синдром або його повна відсутність;
  • активізація пацієнта в день операції;
  • прекрасний післяопераційний косметичний результат;
  • термін госпіталізації 1-2 дня;
  • швидка реабілітація ташвидке повернення до звичного життя;
  • можливість проведення поєднаних операцій без нанесення додаткової травми (наприклад, лапароскопічна пластика грижі з одночасним видаленням жовчного міхура, резекцій кишківника тощо);
  • відсутність вікового обмеження для виконання лапароскопічної або ендоскопічної пластики.

 

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Автор матеріалу

загальний і лапароскопічний хірург, лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук, член-кореспондент Української академії наук

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон