Профілактичні огляди у кардіолога та їх необхідність

10 квiтня 2019

Перше місце за рівнем смертності серед усіх хвороб займають серцево-судинні захворювання, особливо у молодих людей. В умовах сучасної медицини це – катастрофічна ситуація!

Кардіозахворювання можна попередити, вони відмінно діагностуються та результативно лікуються.

Цінність чек-апу в тому, що виявлення багатьох захворювань ще на етапах їх розвитку, коли людина не відчуває ніяких симптомів і не вважає себе пацієнтом, дає час скласти індивідуальний план ефективного лікування.

В умовах сучасної медицини молоді люди не повинні помирати та ставати інвалідами через захворювання серця і судин. Чому тоді це відбувається? Тому, що ми настільки себе не любимо, що не можемо зробити елементарне: правильно харчуватися, багато рухатися, добре спати, кинути курити та регулярно проходити обстеження серця.

В клініці CitiDoctor завдяки наявності центру діагностики ми проводимо своїм пацієнтам первинну консультацію та виконуємо ЕКГ і УЗД серця. Ці два дослідження виконують різні задачі. УЗД показує особливості будови клапанів, порожнин, магістральних судин серця, а ЕКГ – електричну активність серця. Тому для комплексного обстеження необхідні обидва компоненти.

Коли ж потрібно проходити огляд у кардіолога?

Найкращі ліки – це профілактика! Я рекомендую не чекати на появу симптомів, а робити огляд регулярно.

Перший скринінг – ще в животі у мами, коли роблять УЗД плоду. Основна задача акушер-гінекологів – не пропустити вроджені пороки серця та вчасно відправити жінку на консультацію до кардіолога.

Друге обстеження серця необхідно зробити до садочку, так би мовити, до моменту активної участі у соціумі зі збільшенням контакту з інфекціями та зростанням фізичних навантажень. На цьому дослідженні ми остаточно виключаємо вроджені пороки серця. Наприклад, незакрите овальне вікно може ніяк не проявлятися, але будь-які інфекції з тяжким перебігом можуть дати ускладнення. Також, після кожної бактеріальної або ускладненої вірусної інфекції протягом півроку варто робити УЗД серця, щоб виключити розвиток міокардиту, ревматичного ураження клапанів, перикардиту.

Для наступної групи людей ми рекомендуємо особливу увагу приділити фізичній активності, контролювати вагу та знаходити час для повноцінного сну. Дуже хочеться, щоби це стало способом життя для нашої молоді. Особливо коли бачиш в своїй клінічній практиці тяжкий інфаркт міокарда у пацієнта, якому всього лише 31 рік! Бережіть себе!

Для дорослих старше 35 – УЗД серця, ЕКГ, ліпідний профіль і гомоцистеїн потрібно проходити кожні два роки. Якщо про холестерин знають майже всі та бояться бляшок, то про гомоцистеїн мало хто знає. Підвищений рівень гомоцистеїну в крові збільшує ризик атеросклерозу та є незалежним чинником ризику серцево-судинних захворювань. Це означає, що навіть за відсутності інших чинників ризику, таких як гіпертонія, паління та гіперхолістеринемія, одна лише наявність підвищеної концентрації гомоцистеїну в крові може призвести до атеросклеротичних змін і тромбозів.

Також ми радимо кожні два роки робити УЗД судин нижніх кінцівок. Це дозволить контролювати такі небезпечні захворювання, як тромбофлебіт і тромбоз, відтак, попередити відрив тромбу.

Для людей віком 55+ усі перелічені вище дослідження потрібно проводити щороку.

Всі ці аналізи можна отримати у власній лабораторії клініки CitiDoctor після призначення лікаря. Таким чином, наші пацієнти зберігають свій час і швидко отримують результати. Також, завдяки мобільному застосунку, усі аналізи моментально будуть у вашому телефоні без зайвих паперів і черг. Наш сервіс налаштовано для вашого комфорту та максимально ефективного лікування, що не стане для вас тягарем, а спрямує на точний шлях вашого одужання!

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Автор матеріалу

Нові статті

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон